KOD OBJEDNÁVKY:
GoodWin Tour

Prehliadky po Bratislave a nielen

Услуги гида в Братиславе

€70

Duchovia stredoveku 16+

Prehliadka pre 1-10 os. bez ohladu na počet účastníkov
70.00 pre skupinu / 2 hodiny / Deti len s rodičmi

napíšte v sociálny sieti

Mystická Bratislava s legendami a starobylými tajomstvami…

Bratislava, rovnako ako akékoľvek sebavedomé starobylé mesto, má nespočetné legendy . Pôjdeme do starej časti mesta, kde pred očami uvidíte príbehy drakov a alchymistov, čarodejníkov a inkvizítorov. Budete chodiť ulicami, nádvoriami a námestiami, ktoré videli diablov a anjelov, rovnako ako väčšinu neznámych tvorov. Rozhodnutie o tom, čo povedané a videné je pravda, a čo rozprávka – búde na Vašom rozhodnuti…

Čo váš Čaka

Stredoveké legendy

Všetci poznáme jedinéčného ruského draka Zmena Gorynyca, ale v Bratislave sa neustále objavovali draci a nie všetci mali vzhľad jašterice. Napríklad, poviem vám o obrovskom vikovi Toportyanovi, ktorý žíl pozdlž prúdu Dunaja a podlá nevedeckv letopiscov prinášal smrť miestnym lovcom. Poviem Vám tiéž desivé legendy, ktoré hraničia s realitou: je to história stredovekého honu na bosorky, príbehy o čarodejniciach a alchymistoch. Dozviete sa, ako pred mnohými storočiami bojovali proti zlu kaťi, inkvizície, a dokonca aj obyvatelia jednej dediny, ktorí krvilačného draka jednoducho napoili.

Mystičke kúty mesta

Ak ste dostatočne odvažni, poďme sa poprechádzať cez tie najtajomnejšie a lákavejšie miesta Bratislavy! Uvidíte dom Paracelsusa, ktorý oživil ružu z popola a zmizol pred očami mesta, zistíte, kde straší čierna dáma, čo zabíja dotykom. Pojdeme okolo kamenných rytierov, ktorí sa zakývajú nevinným devám, ak im osud popraje..

Pre kohó je určená táto exkurzia

Turistom, ktorí sú starší ako 16 rokov, a radi sa oboznámia s mestom prostredníctvom legiend a povestí.

 • Odporúčame si zvoliť čas na prehliadku po západe slnka, pretože v noci mesto má zvláštne čaro a všetci zlí duchovia su vynárajú zo svojich úkrytov.
 • Deti mladšie ako 16 rokov maju povolene zúčasniť sa exkurzie len so súhlasom rodičov.

Отзывы

 1. Игорь 16 februara 2018

  Экскурсия с Алексом пролетела незаметно несмотря на нелучшую погоду, узнал много интересных фактов,которые не прочитаешь в книгах, экскурсия заинтересует как начинающего,так и опытного путешественника, кроме того можно пообщаться как с местным жителем и коллегой,что для меня важно,большое спасибо, при случае закажу еще другую экскурсию

 2. Наталья 06 januara 2018

  Очень интересно и необычно, спасибо Алексу! Вечерняя Братислава полна сюрпризов, которые мы открывали вместе с нашим гидом!

 3. Ульяна 05 septembra 2017

  Получили огромное удовольствие от общения с Алексом и море впечатлений от экскурсии. Рекомендую взрослым и детям!

Вы сможете написать отзыв только об экскурсии на которой побывали.