KOD OBJEDNÁVKY:
Prehliadky po Bratislave a nielen

Услуги гида в Братиславе

€95

Červený Kameň Barona Palfi

Prehliadka pre 1-4 os. bez ohľadu na počet účastníkov
95.00 euro pre skupinu / 4 hodiny / Deti su povolené

napíšte v sociálny sieti

Kompletne zachovalý stredoveký hrad Červený Kameň s interiérmi!
 Hodinová prehliadka, polhodinová prehliadka veže a cesta. Pôjdeme do zámku z trinásteho storočia, ktorý sa nachádza neďaleko Bratislavy, kde sa zoznámite s každodenným životom obyvateľov hradu, uvidíte skutočné domáce potreby a dozviete sa o úžasných príbehoch, o veciach a ľuďoch. Živý hrad, v ktorom aj teraz môžete žiť, vás nenechá ľahostajným. Rezidenčná časť, obranné opevnenie, zbrane, nábytok, oblečenie, náčinie sa zachovali vo výbornom stave a na vlastné oči môžete vidieť, ako žila najvyššia šľachta Slovenska.

Čo na vás čaká

Hradné múzeum z 13. storočia

Históriu tohto veľkolepého hradu začala v roku 1240 česká ovdovená kráľovná
Konštancia, ktora nariadila postaviť hrad, ktorý sa stal známym v Maďarsku pod názvom Voroskut a v Nemecku – Rottenstein.
Po kráľovi ho vlastnilo mnoho slávnych rodín. Medzi nimi boli Matush Trenchansky, veľkí majitelia zo Svätej Juraja a Pezinky a rodina Turzovcovcov. Posledným majiteľom hradu bol Mikuláš Palffy a jeho manželka Mária Magdalena. Rod Palffy bol najbohatším a najušľachtilejším na Slovensku.

Interiéry z veľa zámkov

Od začiatku dvadsiateho storočia bola časť sieň otvorená na prehliadku, aj keď v hrade žili Palfiovci. Od roku 1946 sa v areáli hradu zhromažďovalo množstvo zabavených vnútorných predmetov z iných bývalých šľachtických statkov, z 31 palácov a z 2 kláštorov západoslovenského regiónu, ktoré tvorili základ modernej múzejnej zbierky.

kino

Červený kameň je považovaný za jeden z najnavštevovanejších hradov na Slovensku.
Vďaka svojmu jedinečnému šarmu sa hrad stal miestom pre natáčanie niekoľkých filmov: Princezná Fantagiro, Frankenstein a Zinc Panna.

  • Skupina je vybavená rádiovým systémom
  • V interiéri hradu, vzhľadom na to, že prehliadka je vedená v slovenčine, bude k rádiovému systému pripojený „rádiový sprievodca“ v ruštine
  • V cene nie je zahrnutý poplatok za návštevu hradu: dospelí.- 6 €, dospievajúci (do 18 rokov) -3 €, deti (do 6 rokov) – 1 €

®